V prípade poruchy treba kontaktovať...!
ZSE
zákaznícka linka 0850/111555
poruchy 0800/111567
SPP
zákaznicka linka 0850/111363
poruchy 0850/111727
TAVOS
zákaznícka linka 0850/111755
poruchy 033/5966182
Tak ako vo väčšine slovenských obcí aj v Opoji hral prím medzi športmi futbal. Opojský futbal sa traduje od roku 1928. V tom čase sa hrával na bývalom Sládkovičovskom (Diosegskom) cukrovarníckom pozemku (bývalá družstevná záhrada – dnešný kultúrny dom s priľahlou zástavbou rodinných domov).Mužstvo hrávalo v tejto zostave:
Anton Dóka, Vít Kudláč, Jozef Kožányi, Ján Popovič, Michal Hýbela, Vojtech Gébel, Anton Kudláč, Ján Bako, Jozef Bako, Vojtech Bako, Ján Dóka a dvaja náhradníci z Vlčkoviec (Jozef Viselka a Jozef Magula).
Ich súpermi bývali hráči z okolitých obcí – z Vlčkoviec, Križovian, Majcichova a Modranky.
V roku 1938 sa presťahovali futbalisti do Hliníka za kostolom (dnešný park). Už v tej dobe sa hrali zápasy s koženou fúkanou loptou so švihľom. Futbal sa tešil medzi Opojčanmi veľkej obľube. Už pred zápasmi totiž vyhrávala Opojská bandášová muzika. Na zápasy do okolitých dedín vozil futbalistov roľník Vojtech Gébel na koči, alebo na voze. V. Gébel bol zároveň aj pokladníkom mužstva. Občerstvenie po zápasoch zabezpečoval obchodník pán Voška. Pivo sa nalialo do koryta, odkiaľ si ho čapoval každý sám. Toto občerstvenie ako aj doprava boli poskytované zdarma.
Športovisko na Hliníku bolo využívané celoročne. Opojskí športovci organizovali atletické hry (behy, skoky do výšky a diaľky) za účasti športovcov z okolitých dedín.
Ak bola daždivá jeseň, tak sa tu v zime hrával hokej. V tom období mal korčule len málokto, a tak sa väčšinou hralo “na pešo”. Ako hokejka poslúžila vŕbová palica a puk bol tiež z dreva.
Cez vojnové obdobie šport v obci nezanikol. Vo futbalovej tradícii pokračovali opojskí študenti. Priateľské zápasy sa rozšírili do odľahlejších dedín: Pusté Uľany, Blatné, Abrahám.
V roku 1953 sa začalo s budovaním nového ihriska na dolnom konci dediny.
Toto ihrisko sa budovalo v ťažkých podmienkach. Pomocnú ruku podalo opojským mládežníkom JRD Opoj, ktoré zoralo pôdu. Všetky ostatné zemné práce si robili športovci sami manuálne už za rodiacej sa organizácie TJ SOKOL.
Prvým predsedom TJ SOKOL sa stal Bonaventúr Zlatohlávek. Dresy zakúpilo JRD Opoj a sitá na bránky si hráči uplietli ručne zo špagátu. Otvárací zápas na novom ihrisku sa hral na hody. Súperom bolo mužstvo Domu armády Sereď. Zápas sa skončil nerozhodne 3:3. Už v tomto roku bola opojská TJ zaregistrovaná a zaradená do okresného preboru v okrese Sereď. Na ihriská súperov zabezpečoval dopravu autobusom ČSAD vodič pán Tajcner.
Zostava TJ SOKOL Opoj:
Ferdinand Bartoš, Jozef Šéry, Kamil Polák, Vladimír Haršányi, Jozef Bílik, Michal Hruška, Jozef Kabát, Stanislav Miklošík, Ján Karnas, Viliam Kohút, Ján Zlatohlávek, Vít Bartoš, Bonaventúr Zlatohlávek.
V roku 1960 bola pri reorganizácii okresov preradená opojská TJ z okresu Sereď do okresu Trnava.
V roku 1976 združovala TJ 53 členov. V čele výboru TJ stál Rudolf Kotásek. V tomto roku 10 členov organizácie darovalo krv. O dva roky neskôr organizovala TJ futbalový turnaj starých pánov a ako každoročne, sa podieľala na usporiadaní tradičného behu priateľstva.
V roku 1981 prebehli opravy športového ihriska TJ. O rok neskôr usporiadala
TJ hodový turnaj a zábavu. Za získané finančné prostriedky boli zakúpené nové dresy a výstroj. V tom čase mala TJ 27 členov.
V roku 1992 bol zvolený nový výbor TJ v čele s predsedom Jozefom Karellom. Pred výborom stála neľahká úloha obnovenia celého športového areálu, ale aj
hráčskeho kádra “A” mužstva a dorastu. Postupom času bol zostavený aj oddiel žiakov. Cieľavedomou a systematickou prácou celého výboru a niekoľkých zanietených občanov sa podarilo vybudovať zariadenie šatní, sitové zábrany plynofikáciu, osvetlenie a zavlažovanie ihriska. S podporou obecného zastupiteľstva bol zakúpený pre TJ autobus, o ktorý sa obetavo stará Emanuel Adámek.
Úsilie a snaha funkcionárov a hráčov bola korunovaná v ročníku 1998/99 postupom do okresnej súťaže.
Postup vybojovali:
Ľubomír Antal, Ivan Moravčík, Milan Nejezchleb, Ľubomír Nejezchleb, Miroslav Nejezchleb, Vladimír Novák, Michal Šéry, Vladimír Rožič, Andrej Rožič, Peter Bartoš, Mário Mrva, Vladimír Haršányi, Jozef Mikuláš, Peter Kubov, Jozef Forgáč, Vlastimil Polakovič st., Marek Sčasný, Branislav Glozmek, Marek Glozmek a Rudolf Šipka.
Bolo by ťažké vymenovať všetkých zanietených ľudí, ktorí venovali svoj voľný čas pre rozvoj futbalu v obci. Ale nedá sa nespomenúť mená ako Štefan Dvorak st., Michal Šéry st, Alojz Polakovič, Rudolf Kotásek, František Kovačič, Rudolf Kubov, Anton Frolkovič, Jozef Sochor, Peter Karnas, Jozef Karell, Rudolf Šipka,…