Folklórna spevácka skupina Senior klub Opoj bola založená 25.9.2013, má 12 členov. Vedúcim skupiny je Ján Lopatka, ktorý hrá na ozembuch a na harmonike sprevádza Pavel Hudek. Členovia: Roman Kerak, Daniela Keraková, Magdalena Matúšová, Jozefína Kubovová, Ladislav Horváth, Lýdia Šeriová, Mária Hrdlovičová, Terézia Bírešíková, Katarína Hudeková a Vladimír Hrdlovič ktorý pôsobí aj v Opojčanke.

No ale nie sú žiadni nováčikovia, všetci už vo folklórnom súbore účinkovali minimálne päť rokov (v Opojčanke).

Zúčastňovali sa na folklórnych podujatiach, napríklad v roku 2004 a 2005 v Hornej Maríkovej na Maríkovskej bráne a v rokoch 2007 a 2008 niektorí aj v roku 2012 na Trnavskej bráne.

V roku 2009 RTVS s nimi natočila Pochovávanie basy do televízneho programu"Kapura".

FSS spieva väčšinou piesne prevzaté v trnavskom nárečí.

V októbri 2013 sa zúčastnili na Prehliadke seniorov Trnavského okresu v Opoji a 7. novembra 2015 v Šúrovciach. Ďalej vystúpili na posedeniach s dôchodcami v Hoste, Naháči a v Opoji.

Vo fašiangovom období s programom "Pochovávanie basy"vystúpili v obciach Naháč, Lovčice, Opoji, Horné Dubové, Dolné Dubové.

Ďalej vystúpili v divadle Jána Palárika v Trnave pri príležitosti stretnutia Palárikovych nasledovníkov. Dva krát navštívili Štiavnické Bane kde vystúpili s piesňami Trnavského regiónu. Na domácej pôde si spolu zaspievali s folklórnym súborom z družobnej obce Dlhé Pole. Ďalej sa zúčastnili na prehliadke súborov v Kátlovciach, ktorú moderovala Iveta Malachovská.

Tešia sa a radi by privítali medzi sebou i mladších spoluobčanov. Kto by mal záujem nech sa prihlási u vedúceho súboru.

 

  

  

 

 

.

Senior Klub Opoj v Dolnom Dubovom - Pochovávanie basy (www.youtube.com)

.

Na stiahnutie:

Senior_Klub_Opoj_v_Dolnom_Dubovom_-_Pochovavanie_basy(240p).flv

Senior_Klub_Opoj_v_Dolnom_Dubovom_-_Pochovavanie_basy(480p).mp4

Senior_Klub_Opoj_v_Dolnom_Dubovom_-_Pochovavanie_basy(720p).mp4